• FYZIOTERAPIA

  • AKTÍVNA ZÓNA

  • INDIVIDUÁLNE CVIČENIA

 
Hierarchia článkov

DORNova Metóda PLUS

Dlhšiu dobu som hľadala terapiu zameranú na kosternú časť nášho tela, ktorá by doplnila terapeutické postupy zamerané na svalový aparát a správne držanie tela. Terapiu, ktorá by bola komplexná a zároveň šetrná ku klientovi. A našla som.  DORNova Metóda Plus,  spája v sebe všetky moje požiadavky a očakávania.

DORNova Metóda Plus je jemná manuálna terapia, ktorá vám dokáže pomôcť pri akútnych alebo dlhotrvajúcich bolestiach chrbtice a kĺbov. Jej komplexnosť spočíva v tom, že sa nepracuje  segmentálne, ale s telom ako celkom.

Základným pilierom nášho tela sú bedrové kĺby a ich postavenie. Zmena postavenia bedrových kĺbov ovplyvňuje dĺžku dolných končatín. Smerom dole -postavenie kolien, členkov, prstov, päty. Smerom hore - postavenie panvy , kostrče, posuny stavcov, výrezy platničiek a  tým ovplyvňuje  celkové postavenie tela.

DORNova Metóda Plus nám umožňuje neuveriteľne rýchlym spôsobom zrovnať dĺžku dolných končatín (pokiaľ ich skrátenie nie je iného dôvodu), riešiť posuny stavcov (a tým aj výrezy platničiek), skoliotické držanie tela a tiež posuny kostrče (s tým súvisia problémy s otehotnením, pri menštruácii, migrénach, hemoroidoch a pod.). Pomáha pri problémoch s ostatnými kĺbami, vbočenými palcami, kladivkovým postavením prstov a pri veľa iných obmedzeniach a bolestiach pohybového aparátu.

Uvedením končatín, kĺbov a stavcov  bezpečne a presne do správnych polôh  sa vyrovnáva celková statika tela a to bez poškodenia šliach, väzív alebo svalov. Deje sa to prirodzeným, voľným pohybom a za aktívnej účasti klienta.

Záverom terapie a  „čerešničkou na torte“  je  BREUSSOVA masáž, ktorá uvoľňuje telesné i psychické blokády, regeneruje a vyživuje medzistavcové platničky. Pri aplikácii po Dornovej terapii vám chrbticu  zharmonizuje, stavce „dosadnú“ na svoje miesto a dochádza k celkovému uvoľneniu.   Vhodná je aj ako samostatná masáž určená na špeciálnu starostlivosť o chrbticu a medzistavcové platničky.

DORNova Metóda Plus  vás naučí ako pomôcť sebe, ale aj svojím blízkym. Dôležitá je aktívna spolupráca a pomoc klienta. Každý z nás si musí byť vedomý svojej spoluzodpovednosti za svoj zdravotný stav. Na dosiahnutie trvalých výsledkov je tiež nutné, aby každý človek poznal a zmenil svoje trvalé pohybové návyky a vzorce.

Odmenou vám bude plnohodnotnejší život.

                                                                                              Dipl. fyzioterapet Michaela Urbanovičová

Comments
Fotoalbumy
Posledné články
Aktuálne novinky
Diplom a certifikáty